X

اخبار معاونت آموزشی

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 19 تیر 1397
اجرای برنامه اندیشگاه سلامت برای نخستین بار در دانشگاه علوم پزشکی ایلام

  اجرای برنامه اندیشگاه سلامت برای نخستین بار در دانشگاه علوم پزشکی ایلام

امتیاز: Article Rating
اجرای برنامه اندیشگاه سلامت برای نخستین بار در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برنامه اندیشگاه سلامت به همت معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایلام و خانه مشارکت های مردمی و همکاری معاونت آموزشی دانشگاه در حال برگزاری است.

 

به گزارش مفدا ایلام، دکتر ولی زاده معاون آموزشی دانشگاه در این خصوص گفت: برنامه اندیشگاه سلامت با هدف شناسایی آسیب های اجتماعی موجود استان و ارائه راهکارهای لازم برای کاهش اثرات اجتماعی و فردی این آسیب ها برگزار می شود. وی افزود این برنامه جز ماموریتهای معاونت اجتماعی دانشگاه می باشد که با همکاری معاونت آموزشی دانشگاه برگزار می شود و در قالب آن با بهره گیری از اساتید و صاحبنظران استان آسیب های اجتماعی شناسایی شده و در قالب جلسات ماهانه این آسیب های بررسی می شود و راهکارهای لازم در خصوص آنها ارائه می شود.

دکترولی زاده معاون آموزشی دانشگاه به برگزاری اولین جلسه اندیشگاه سلامت اشاره کرد و اضافه کرد نخستین جلسه اندیشگاه سلامت با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی، مسئولان استانی، اساتید و اندیشمندان استان در سالن توسعه معاونت آموزشی دانشگاه برگزار شد که محور برگزاری آن ارائه راهکارهای لازم برای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر بوده است.

وی ادامه داد به دلیل ضعف استان ایلام در بحث پیشگیری از اعتیاد و عدم بازتوانی مناسب و مورد انتظار معتادان، شاهد عملکرد بیشتر حوزه درمان در این مقطع هستیم. دکتر ولی زاده معاون آموزشی دانشگاه پراکنده بودن اقدامات و امور مربوط به مبارزه با اعتیاد را یکی از موانع و چالش های فرارو عنوان کرد و افزود: برای مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد افراد باید آموزش و پرورش و دانشگاهها بیشتر به این مقوله ورود کنند و از طریق آگاهی بخشی به قشر دانش آموز و دانشجو در این راه گامهای موثری بردارند.

وی برای عملیاتی شدن اندیشگاه سلامت و دخالت تمامی دستگاهها و سازمانهای مرتبط با حوزه مبارزه با مواد مخد را خواستار شد. دکتر رضا ولی زاده خاطرنشان کرد: به دلیل ضعف استان ایلام در بحث پیشگیری از اعتیاد و عدم بازتوانی مناسب و مورد انتظار معتادان، شاهد عملکرد بیشتر حوزه درمان در این مقطع هستیم. معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایلام استفاده صحیح از بودجه های اختصاصی دستگاهها، نهادها و ارگان های مرتبط را عاملی موثر در مبارزه موفق با مواد مخدر و فرهنگ سازی در امر پیشگیری از اعتیاد عنوان کرد.

دکتر ولی زاده اطلاع رسانی واقعی و شفاف را مقوله ای مهم در امر پیشگیری از اعتیاد برشمرد و خاطرنشان کرد: همه ما مسئولیم که تلخی ها و آثار شوم و ویرانگر اعتیاد را به بطن جامعه منتقل کنیم تا سد و مانعی مستحکم در راه پیشگیری از اعتیاد باشد.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • اجرای برنامه اندیشگاه سلامت برای نخستین بار در دانشگاه علوم پزشکی ایلام
  • اجرای برنامه اندیشگاه سلامت برای نخستین بار در دانشگاه علوم پزشکی ایلام
  • اجرای برنامه اندیشگاه سلامت برای نخستین بار در دانشگاه علوم پزشکی ایلام
ثبت امتیاز